Dünyada Buz Hokeyi Yaygınlık Kazanmaya Başladı

Dünyada Buz Hokeyi Yaygınlık Kazanmaya Başladı!

Hokey, Kanada, Avrupa ve Asya’nın bazı bölgelerinde en popüler spordur. Aynı zamanda dünyanın en popüler sporlarından biridir. Dünyadaki birçok ülkenin kendi ulusal hokey ligleri vardır. İnsanlar buz hokeyi oynamanın yanı sıra televizyonda veya spor müsabakalarında hokey maçlarını da izlerler. Herkes çaba gösterdiği sürece hokey oynamaktan zevk alabilir. Betist

Hokey, buz üzerinde iki takım patenci ve bir kaleci tarafından oynanan bir spordur. Her takımın altı oyuncusu ve bir hedefi vardır. Oyunun amacı, rakiplerinizin size gol atmasını engellerken gol atmaktır. Takımlar donmuş bir katmanla ayrılmış bir alanda birbirlerine karşı oynarlar. Bu katman, oyuncuların oyun oynarken kazara gol atmasını engeller. Hokey maçları lig ve müsabaka düzeyine bağlı olarak 60-75 dakika sürer. Her periyottan sonra buz daha da soğuyor ve bu da oyunu seyirciler için daha da eğlenceli hale getiriyor.

Hokey Soğuk Bölgelerde İlgi Görüyor!

Hokey daha çok Kanada ve Finlandiya gibi soğuk iklimlerde oynanıyor. Bununla birlikte, profesyonel hokey takımları Amerika Birleşik Devletleri, Rusya ve İsveç gibi dünyanın diğer bölgelerinde de oynuyor. Her ülkenin yetişkinler ve çocuklar için farklı seviyelerde kendi ulusal ligi vardır. Çoğu insan profesyonel hokey maçlarını televizyonda veya beyzbol veya Amerikan futbolu stadyumları gibi spor etkinliklerinde izler. Bazı insanlar ayrıca arenalarda veya stadyumlarda şahsen hokey oyunlarına katılırlar. Hokey stadyumları, onları kaplayan buz nedeniyle genellikle çok soğuktur. Bu, bir oyun izlerken herkesin rahat etmesini sağlar.

Her profesyonel hokey ligi, küçük, büyük ve kolej ligleri dahil olmak üzere birkaç seviyeden oluşur. Oyuncular, daha sonra büyük bir lig seviyesine ilerlemeden önce küçük bir lig seviyesinde başlarlar. Bundan sonra, oyuncular üniversite bursu kazanabilecekleri bir üniversite ligi için denerler. Tüm bu liglerin düzenli sezonları ve en iyi takımların Stanley Cup Şampiyonluk Kupası için yarıştığı playofflar vardır. Stanley Kupası her yıl yıllık playoff turnuvasını kazanan takıma verilir.

Bir yanıt yazın