Elektronik Sigarada Çeşitler Nelerdir

Elektronik Sigarada Çeşitler Nelerdir?

Elektronik sigara ya da E-sigara olarak adlandırılan sigara, normal sigarayı bırakmak isteyenlerin azaltma amaçlı geçiş sürecinde kullanmış oldukları bir tür sigara çeşididir. Normal sigara içerisinde bulunan kimyasal maddeleri elektronik sigara su buharı halinde insan vücudundan çıkarır. Ana maddesi nikotin olan elektronik sigaranın birçok çeşidi vardır. Gerek meyve aromalı gerek bir içecek aromalı çeşitleri bulunan elektronik sigarada farklı farklı nitelendirmeler yer almaktadır. Birçok çeşidi bulunan elektronik sigarada Smok, Vaporesso, Juul, Wismec, Kargartech çeşitleri en başta gelmektedir.

Elektronik Sigara Nasıl Kullanılır?

Elektronik sigara ile normal sigara kullanımı hemen hemen aynıdır. Sadece normal sigara insan içine direk bir buhar olarak karışırken, elektronik sigara insan vücuduna su buharı olarak karışım sağlar. Şarj edilebilir olan elektronik sigaralar içerisinde buharlaştırma sistemini oluşturmaya yarayan bir atomizer hazne bulundurur. Atomizer yapısındaki kullanım ise içici olan kişi boğazına sigara dumanının direk vurmamasını sağlar. Elektronik sigaraların kullanımı aşamasında 230 derecede sabitlenmesi üreticiler ve satıcılar tarafından kullanıcıya önerilmektedir. 230 dereceye sabitlendikten sonra içici kendi tercihine göre bu sıcaklığı arttırabilir ve arttırabildiği gibi azaltabilir.

Elektronik Sigara Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Elektronik sigaralar hakkında bilinmesi gereken birçok bilgi vardır. Bir elektronik sigara ile normal tütün mamulü olan sigara arasında birçok fark ya da farklılık bulunmaktadır. Normal sigara kullanımı aşamasında bir insan vücuduna tek bir dumanında 7.000’den daha fazla kimyasal sokabilmektedir. Ancak elektronik sigara kaç adet kimyasal bulundurduğu bilinmiyor olmasına rağmen normal sigaradan daha az kimyasal içerdiği bilinmektedir. Elektronik sigara, normal bir sigaraya nazaran %95 daha az zarar içermektedir. Sigarayı bırakma aşamasında kullanılmakta olan elektronik sigara, normal bir sigara kadar bağımlılık yapabilme özelliğine sahiptir. Ancak buna rağmen elektronik sigara bazı ülkelerde sigarayı bırakmak amaçlı doktora başvuru yapan bireyler için doktorlar tarafından bir ilaç olarak verilebilmektedir. Başta Smok, Vaporesso gibi çeşitleri bulunan bu sigaraların birçok parçası bulunmaktadır. Bu parçalar asıl, orijinal ve yedek parçalar olmakla birlikte elektronik sigaranın bir tamlayıcısı halindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PinBahis| bonus veren siteler | Sesimol.net