Kristal Bardağın Normal Cam Bardaktan Farkı Nedir?

Kristal cam, camın en renksiz hali olmakla birlikte özel işlemler sonucunda renklendirilebilmektedir. Ancak kurşun oksit eklenmesi ile oluşan kristal cam en şeffaf, en renksiz ve en parlak forma sahiptir. Kurşun oksit eklenmesinden kaynaklı, normal cam bardaklara göre daha ağır ve dayanıklıdır. Işık emme ve geçirme özelliklerinde de farklılık vardır.

Kristal cam, normal cama göre çok daha rahat kesilebilmektedir. Üzerinde çok fazla sayıda küçük düz yüzey oluşacak şekilde kesimlere sahiptir. Böylece farklı modellerde birçok çeşidi içerisinde barındırır. Küçük düz yüzey kesikler ışık vurduğunda yansıtarak doğal kristal minerali gibi ışıltılar saçar. Duru kristal kahve yanı kristal bardak modelleri de ustaların ince el işçiliği ile beraber farklı birçok modele sahiptir. Ağırlığı, kalitesi ve parlaklığı ile sofralarınızın vazgeçilmez parçası olur.

Bohemia Kristal Renkli Kadeh Nasıl Parlatılır?

Bulaşık makinesinde yıkanması önerilmeyen Bohemia kristal renkli kadeh çeşitleri zamanla kullanım kaynaklı ilk parlaklıklarını kaybedebilirler. Bu parlaklıkları geri kazandırmak için farklı yöntemler vardır. Öncelikle ürünlere aşırı asitli parlatıcılar değdirmemeniz gerekmektedir. Kahve yanı kristal bardak temizliği yaparken kalın bezler kullanarak çizilmelerine neden olmamalısınız. İnce bez ya da pamuklu, mikrofiber bezler kullanmalısınız.

Geniş bir plastik ya da cam kap içerisine ılık su ekleyin ve içerisine karbonat koyun. Ardından kahve yanı kristal bardak ve Bohemia kristal renkli kadeh ürünlerinizi sırayla suya yatırın. Bir iki dakika beklettikten sonra mikrofiber bezinizle bastırmadan ovalayın. Ardından ılık su altına tutun ve su lekesi kalmaması için başka kuru bir pamuklu bez ile silip kurumaya bırakın. Parlaklık kazandığını anlamak için ışığa tutabilirsiniz. Yeteri kadar yansıma yapıyor ise işlem başarılı demektir.

Duru Kristal Bardak Modelleri

Duru kristal kahve yanı su bardağı ve kahve yanı kristal bardak modelleri ile sunumlarınıza şıklık katıyor. Farklı renk seçeneklerinin bulunduğu kristal bardak modelleri arasından dilerseniz şeffaf tasarımlar da seçebilirsiniz. Dekorasyonunuza uyum sağlayacak ve sunumlarınızı renklendirecek modeller için https://durucrystal.com/ Internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Soru, şikayet ve talepleriniz için info@durucrystal.com e-posta iletebilir ya da 0543 899 83 94 telefon numarası üzerinden WhatsApp destek hattına ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PinBahis| bonus veren siteler | Sesimol.net