Makyaj öncesi cilt canlandırma yöntemleri

Bazı kapatıcılar cilt kusurlarını kapatmaya yardımcı olsalar da pürüzsüz bir cilde yapılan makyajın yerini asla tutmayacaktır. Üstelik aşırı makyaj doğallıktan öte yapay bir görünüm kazandırır.

Bir gece önceden cildini hazırla

Profesyonel makyaj artistleri makyaj öncesi cilt bakımı yaparak cildi makyaja hazırlarlar. Vaktin kısıtlı ise kağıt maske ile makyaj öncesi pratik bir bakım uygulayabilirsin. Özel bir gün için, bir gece önceden cilt bakımını yaparak kusursuz bir makyaja kendini hazırlayabilirsin. Sivilce ve siyah noktalardan arınmış ve nemlenmiş bir cilde uygulanan makyaj taze ve bakımlı bir görünüm sağlar.

Cildinin temiz olması önemli

Cildini makyaj öncesi temizleyici bir jel ile yıkayarak kir ve toksinlerden arındırabilirsin. Ciltteki yağ oranını dengeleyen bir tonik ile cildine ferahlık hissi verebilir ve canlı bir görünüme kavuşturabilirsin. Son olarak yağ oranı düşük bir nemlendirici ile cildini nemlendirerek makyaja hazırlamalısın. Makyaj öncesi bakım yaparak pürüzsüz bir görünüme kavuşmak için sınırsız kozmetik ürünleri satın alabilirsin ama doğal bir bakım ile cildinde daha etkili sonuçlar almak mümkün. Böylelikle paran cebinde kalırken herkesin evinde bulunan malzemelerle hiç kuşkusuz doğal maskeler yapabilirsiniz. İşte, evde kolaylıkla hazırlayabileceğin makyaj öncesi doğal maske tarifi;

Malzemeler

– 2 çay kaşığı yoğurt

– 1 tatlı kaşığı soda

– 1 tatlı kaşığı zeytinyağı

– 5 damla limon suyu

Yapılışı

Yoğurt ve sodayı bir kasede karıştır ve diğer malzemeleri ilave et. Ardından cildine sür ve 6-7 dakika bekle. Son olarak ılık su ile cildini maskeden arındır.

Kaynak: yineblog.com

Bir yanıt yazın