Mehmet Ali Alabora nerede sorusuna cevap verdi: Galler

5 Tem

İnsanlar Mehmet Ali Alabora’nın nerede olduğunu soruyor. Alabora 7 yıl önce Galler’e yerleşti. Peki Galler nerede? İşte detaylar.
Mehmet Ali Alabora‘S Neresi Zaman zaman merak konusu oldu. Alabora KAFES Ülkesine yerleşip orada yeni bir hayat kurmaya çalıştığını belirtti. Bir dönem Türkiye’yi sarsan Gezi Parkı olaylarıyla ilgili olarak “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni devirmeye teşebbüs” suçundan yargılanan oyuncu ve tiyatro sanatçısı Mehmet Ali Alabora, 7 yıl önce Kuzey Avrupa ülkelerinden Galler’e yerleşti. Mehmet Ali Alabora, nerede olduğu sorusuna şu yanıtı verdi: Galler

MEHMET ALI ALABORA: GALES’TE YENİ BİR HAYAT KURMAYA ÇALIŞIYORUM

Gazeteci Pervin Metin’e konuşan Alabora, yurtdışında geçirdiği 7 yıl boyunca birçok kez Türkiye’ye dönmek istediğini ancak riskli olduğunu düşündüğü için dönemediğini, Galler’de yeni bir hayat kurmak için günde 18 saat çalıştığını söyledi. Mehmet Ali Alabora nerede?

ALABORA: “ARTIK BİR SAĞLIKLIYIM”

Alabora açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Kendimi her zaman bir İstanbullu olarak tanımladım. Her şeyden önce bir İstanbulluydum. Benim için sadece oyunculuktan fazlasıydı. Aidiyet duygumun biraz daha geçişken olduğunu fark ettim. Şimdi ben de Cardiff ve Gallerliyim. Bu yerin kültürel, politik ve sosyal hayatında var olan ve etkisini alan biriyim. Kendimi İstanbul ve Türkiye kadar buradan da hissediyorum, hatta şimdi daha da fazla hissediyorum.” diyen Alabora, “Elbette Türkiye ile sürekli bir ilişkim var, ana dilim Türkçe ama ne kadar bağlı olsam da Türkiye ile ilgili referanslarım 7 sene öncesine dayanıyor. Bugün Türkiye’de bir jargon veya yeni ifadeler varsa bilmiyorum. Ünlü olan birini tanımıyorum, yeni futbolcuları tanımıyorum. Türkiye hakkında biraz deneyimim ve bilgim var ama bunlar 7 sene öncesine dayanıyor. Son 7 senede Galler’i Türkiye’den daha iyi tanıyorum.”

GALLER NEREDE?

Galler Nerede?Neresi Merak edenler için ülkeyi kısaca tanıtmak istedik. Galler, İngiltere’nin 4 ülkesinden biridir ve Britanya topraklarından biri olarak kabul edilir ve Avrupa’nın en kuzey noktasında yer alır. Yaklaşık 3 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Kuruluş tarihinin MS 1056 olduğu tahmin edilmektedir, yaklaşık olarak Hristiyanlık döneminden itibaren başlar. Dünyanın en eski antik uluslarından biri olarak kabul edilir. Galler Fotoğrafı Galler’in Başkenti ve Şehirleri Cardiff (Başkent)
Kardan adam
Caernarfon Kalesi
St Fagans Ulusal Tarih Müzesi
Bodnant Bahçesi
Büyük Orme
Conwy Kalesi
Galler Milenyum Merkezi
Pontcysyllte Su Kemeri
Big Pit Ulusal Kömür Müzesi
Galce Dağ Hayvanat Bahçesi
Plas Mawr
Great Orme Tramvayı
Folly Farm Macera Parkı ve Hayvanat Bahçesi
Cardiff Körfezi
Milenyum Stadyumu
Bute Parkı
Cardiff Ulusal Müzesi
GreenWood Orman Parkı
Llŷn Yarımadası
Barafundle Körfezi