Prenses Ve Bezelye Tanesi

Masal oku İsmail çocuk doktoruydu fakat çocuklar doktora gelmekten çok korkardı ve İsmail yeni şeyler yapması gerekiyordu çünkü çocukların korkmadan doktora gelmesi gerekiyor da ve sonunda bir çocuk ailesinin zoruyla İsmail’in yanına gelmişti. İsmail çocuğa çok güzel davranıyor ve ona masal ve hikaye anlattı çocuk mu masa bir kere dinledi ve ardından İsmail ona bir şeker ikram etti çocuk bu davranışlarını çok beğendi ve doktordan korkulmaması gerektiğini öğrendi. O günden sonra bütün çocuklar İsmail’in yanına muayene olmak için değil masal ve hikaye dinlemek için geliyorlardı İsmail hem onları tedavi ediyor ve hem de onlara masal ve hikaye anlatarak mutlu olmasını sağlıyordu. Bütün çocuklar oradan korkulmaması gerektiğini öğrenmişti.

Nasrettin hoca fıkraları Naci köpek besler ve onun yavrularına yemekler verirdi köpeklerin en güzeli ise Nacinin köpekleriymis. Arkadaşların acilen köpeğini çok beğenilen ve ona vermesin istermiş paket Naci köpeğinden ayrılmak istemez ve köpeğine masal ve hikayeler anlatılmış çünkü köpek naci’nin masal ve hikayelerini çok beğenilmiş herkes çok şaşırmış bir köpek nasıl masa Bir kere dinle diye sorarlarmis. Fakat lacin köpeğini o kadar çok değer veriyormuş ki arkadaşlarına da köpeklerine masal ve hikaye anlatmasını söylemiş o günden sonra arkadaşları da köpekleme masal ve hikaye anlatmış ve köpek yarışmalarına başlamışlar en iyi köpek naci’nin ki olmuş bütün yarışmalarda birinci gelmiş ve Naci köpeğine özel olarak yiyecekler vermiş.

Sevda uçağa binmeyi çok istiyordu kuşlar gibi gökyüzüne sinnek istiyordu ve Sevda babasına uçağa binmek istediğini söyledi babası bir hafta sonu birlikte uçağa binerek tatile gideceklerini söyledi Sevda çok şaşırmıştı ve bir o kadar da çok heyecanlanmıştı. Uçağa bindikten sonra çok heyecanlandım Sevda hemen cam kenarına oturdu ve göklerden yere baktı Sevda mutluluktan ne yapacağını bilemiyordu babasına çok teşekkür etti ve babası ona bir sürprizi daha vardı senin için dönüş olarak yine uçağa bineceğiz deyince Sevda hemen babasına sarıldı ve uçakta birlikte fotoğraflar çekilip arkadaşlarına gösterdiler Sevda babasından uçak ile ilgili dinlediği masal ve hikayelerin bir gün bu şekilde gerçekleşeceğini de biliyordu.

https://masaloku.com.tr/

Bir yanıt yazın