Rujun dağılmasını engelleyen 5 adım

Hepimiz sabahları uzunca süren makyaj seanslarının ardından, gün boyu etkisini kaybetmeyecek bir etki yaratmak isteriz. Kalıcılık bir yana etrafa bulaşan, dağılan rujlar ise gerçekten can sıkıyor. Bu sorunu ortadan kaldıracak yöntemi adım adım sizlerle paylaşmak boynumuzun borcu oldu. İhtiyacınız olansa her kadının makyaj çantasında bulunan birkaç malzemeden fazlası değil.

Dudaklarınızı hazırlayın

Dudaklarınıza nemlendirici uygulayarak başlayın. Bu sayede dudaklarınız esnek ve yumuşak olur ve ruj sürmek daha zahmetsiz hale gelir. Sonrasında dudaklarınıza kapatıcı uygulayarak kusursuz bir makyaj tabanı oluşturun. Ayrıca bu teknik sayesinde rujunuz daha sağlam kalır.

Dudak kalemi ile belirginleştirin

Dudaklarınızın çevresini dudak kalemi ile çevreleyin. Dudakların ana hatlarını belirttikten sonra rujunuzu sürün, ardından küçük bir fırça ile dudaklarınıza biraz pudra dökün. 5-10 saniye bekleyin.

Pudrayla sabitleyin

Küçük bir yassı fırça ile istediğiniz mat rengi oluşana kadar pudrayı tüm dudağınıza yavaşça sürün ve karıştırın. Bu teknik sayesinde rujun rengi dudaklarınıza iyice yapışır ve lekelenmeyi önler.

Fazla rujdan kurtulun

Temiz bir kuru mendil alın ve ikiye katlayın. Üst ve alt dudaklarınızın altında kuru mendili yerleştirin ve rujunuzdaki fazlalıklardan kurtulun.

Son rötuşu ihmal etmeyin

Dudaklarınızın tam ortasına bir kat dudak parlatıcı sürerseniz kalıcı ruj sürme tekniğini tamamlamış olacaksınız.

Kaynak: tekicerik.com

Bir cevap yazın